Kalendár podujatí 2017/2018

5.9.2017 a 6.9.2017, SZUŠ Vlada Urbana, 16.00 – 18.00
DOPLNKOVÉ TALENTOVÉ PRIJÍMACIE SKÚŠKY PRE ŠK. ROK 2017/2018

23.10.2017, Bratislava, 10.00 – 17.00
SAN REMO JUNIOR
; medzinárodná detská spevácka súťaž sprevádzaná živým orchestrom – výberové kolo
školu reprezentujú: Simona Tyčová a Matej Kočík

29.10.2017, Historická radnica Košice; od 10.00
VIVA TALENT FESTIVAL
; medzinárodný multižánrový festival
školu reprezentujú: Alexandra Jandel, Ema Uličná, Ema Kristmannová, Richard Lebeda, Klára Geletková, Katarína Kačmariková, Natália Dzurovčínová, Michaela Dzuriková a Sexteto SZUŠ Vlada Urbana

22.11.2017, Kulturpark, 9.00
šicKE – košicKE, stretnutie priateľov folklóru
výchovný koncert; účinkuje MFS Želiezko

25.11.2017, Kulturpark, 10.00 – 19.00
šicKE – košicKE, stretnutie priateľov folklóru
výchovné koncerty pre deti košických škôl, školy spevu a tanca, súťaže vo folklórnych tancoch a folklórnych spevoch

22.11.2017, ZŠ Rozhanovce, od 9.00
FS ŽELEZIAR
výchovný koncert pre žiakov ZŠ Rozhanovce, Košice
ZMENA: koncert sa uskutoční 29.11.2017

30.11.2017, ZŠ Drábova, 9.30 – 10.30
„VANDROVNÍCI“
výchovný koncert pre žiakov ZŠ Drábova, Košice

1.12.2017, KLUB rodičov SZUŠ Vlada Urbana, 16.00 – 17.00
„ZAHRAJME SI PRE RADOSŤ“
triedny koncert pani učiteľky Kristmannovej

5.12.2017, ZŠ Čaňa,
FS ŽELEZIAR A KOLEDY
výchovný koncert pre žiakov ZŠ Čaňa, Košice

10.12.2017, Historická radnica Košice, 16.30
„ŠŤASTIE, ZDRAVIE, POKOJ SVÄTÝ, VINŠUJEME VÁM“
; humanitný vianočný koncert

11.12.2017, Výmenník Wuppertálska, 16.30 – 18.00
„ZIMNÝ KONCERT“
; ladený do komornej atmosféry zimných večerov, zložený prevažne zo známych hitov v prevedení našich šikovných žiakov ….

13.12.2017, Divadlo Jonáša Záborského v Prešove, od 19.00 
MELÓDIE ŠŤASTIA; 
charitatívny projekt pre rozvoj talentov detí

14.12.2017, Sátoraljaújhely, Maďarsko 
VÝROČIE; 
vystúpenie vybraných žiakov školy pri príležitosti výročia slovenskej základnej školy v Maďarsku
účinkujú: DFS Železiarik (6.ročník), dievčatá, ktoré spievajú koledy, MĽH Želiezko

14.12.2017, Trieda KVP 4, Košice – parkovisko pri OC Prima,  
VIANOCE NA KVP; 
atmosféra Vianoc s Betlehemským príbehom
vystúpenie vybraných žiakov školy

15.12.2017, KLUB rodičov SZUŠ Vlada Urbana, 16.30 – 17.30
„VIANOČNÝ KONCERT“
triedny koncert pani učiteľky Šuťákovej

18.12.2017, Immaculata, od 17.00
„FOLKLÓRNE VIANOCE VLADA URBANA“; 
 žiaci SZUŠ Vlada Urbana v projekte Košické rozprávkové Vianoce 2017

19.12.2017, Dom kultúry Trebišov, od 9.00
VÝCHOVNÝ KONCERT; 
 projekt pre žiakov základných škôl
ZMENA: koncert sa uskutoční v januári 2018

13.1.2018, Dom kultúry Poprad
TATRAS TALENT CUP; 
 finálové kolo medzinárodného multižánrového festivalu
školu reprezentuje: Natália Dzurovčínová

26.1.2018, Hotel Roca Košice; od 19.00
PLES FOLKLORISTOV; 
organizuje o. z. KLUB 3F pri SZUŠ Vlada Urbana
http://www.szuske.sk/ples-folkoristov-2018/

1.2.2018, ZŠ Ľ. Fullu Košice
„VANDROVNÍCI“; 
výchovný koncert

21.2. – 22.2.2018, CVČ Popradská 86, Košice
KOŠICE STAR 2018; 
 4. ročník speváckej súťaže
Umiestnenie:
Martina Kubániová: 3. miesto (7. kategória)
Simona Tyčová: 2. miesto (5. kategória)

13.3.2018, Divadlo Grand
VÝCHOVNÝ KONCERT; 
 projekt pre žiakov SPŠ stavebná a geodetická a Gymnázium Trebišovská

23.3. – 25.3.2018, CVČ Košice a Historická radnica Košice
VIVA TALENT FESTIVAL; 
 medzinárodný multižánrový festival; súťaž detskej a mládežníckej tvorivosti v spolupráci so svetovou umeleckou organizáciou WOARTO

8.4.2018, Obec Bidovce a Kultúrne centrum Abova
ŠAFFOVA OSTROHA 2018 – krajská súťaž sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Košického samosprávneho kraja
školu reprezentujú: Samuel Cinkanič a Vanessa Výrostková (MFS Želiezko)
Umiestnenie: strieborné pásmo v kategórii D

21.4.2018, Buzica
ZAHRAJ ŽE MI, ZAHRAJ, krajská súťaž detského hudobného folklóru
Umiestnenie:
detská ľudová hudba Železiarik: strieborné pásmo – kategória ľudové hudby
Klára Geletková a Simona Tyčová: zlaté pásmo – kategória sólisti speváci, spevácke duetá
mládežnícky folklórny súbor Želiezko: zlaté pásmo – kategória spevácke skupiny

26.4.2018, Výmenník Wuppertálska – Titogradská 17, Košice-sídlisko KVP, 16.00 – 17.00
„JARNÝ KONCERT“
triedny koncert učiteľov: M.Kyjovskej, B. Šuťákovej a Š. Takáča

27.4.2018, KLUB rodičov SZUŠ Vlada Urbana, 16.00 – 17.30
„HUDOBNÉ VŠELIČO“
triedny koncert učiteľov: H. Kristmanna, M. Kristmannovej a B. Šuťákovej

28.4.2018, Divadlo GRAND Košice,  jediné predstavenie, 14.00 
„MY SME ŽELIEZKO“
; premiéra folklórneho programu žiakov školy – členov mládežníckeho folklórneho súboru Želiezko

6.5.2018, Štátne divadlo Košice
„POCE DO NAS“
; premiéra folklórneho programu žiakov školy
Prvé predstavenie: o 14.30
Druhé predstavenie: o 17.00

11.5.2018, Nové Zámky
ZAHRAJ ŽE NÁM PÍŠŤALÔČKA10. ročník celoštátnej súťaže s medzinárodnou účasťou v hre na zobcové flauty
školu reprezentuje: Martin Porubský
Umiestnenie: bronzové pásmo v sólovej hre na zobcovú flautu

16.5.2018, Košice
SLÁVIK SLOVENSKA 2018okresné kolo postupovej súťaže v interpretácii ľudovej piesne
školu reprezentuje: Simona Tyčová a Katarína Kačmariková
Umiestnenie:
Simona Tyčová: 1. miesto (3. kategória) s postupom do krajského kola
Katarína Kačmariková: 1. miesto (2. kategória) s postupom do krajského kola

19.5.2018 – 20.5.2018, elokované pracovisko ZUŠ Jozefa Kresánka, Sekulská 3, Bratislava
CIMBALOVÝ PREŠPOROK 2018; 8. celoslovenská prehliadka sólovej hry na cimbale žiakov ZUŠ
školu reprezentuje: Matej Ján Mihalov

25.5.2018, Dom kultúry Nové Zámky
II. CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽNÁ PREHLIADKA V HRE NA BICÍCH NÁSTROJOCH
školu reprezentuje: Martin Porubský
Umiestnenie:
bronzové pásmo (kategória 1/A): hra na malý bubon
bronzové pásmo ( kategória II): hra na biciu súpravu

30.5.2018, Hlavná ulica pred štátnym divadlom; od 17.00
PREDSTAVUJEME KOŠICKÉ TALENTY, 10. ročník projektu mesta Košice
Verbunk, Koleso a Čardáš z Abova v podaní žiakov 6. ročníka tanečného odboru

31.5.2018, Výmenník Wuppertálska – Titogradská 17, Košice-sídlisko KVP, od 16.30
„MÁJOVÉ ROZKVITANIE“
koncert žiakov učiteľov: M. Balucha, S. Baňasa, K. Kišidayovej, N. Murckovej, L. Prítokovej a B. Šuťákovej

5.6.2018 – 6.6.2018, SZUŠ Vlada Urbana, 16.00 – 18.00
TALENTOVÉ PRIJÍMACIE SKÚŠKY PRE ŠK. ROK 2018/2019

8.6.2018, prírodný amfiteáter Pod Hrešnou, 15.00 – 19.00
URBAN ART FEST; rodinný festival

13.6.2018, Konzervatórium Timonova Košice; 15.00 – 18.00
ABSOLVENTSKÝ KONCERT ŽIAKOV SZUŠ Vlada Urbana

20.6.2018 – 24.6.2018
CASSOVIA FOLKFEST 2018 a KARIČKA na Hlavnej ulici v Košiciach
viac na www.folkfest.sk