KURZY ĽUDOVÉHO TANCA

Milí záujemcovia o Kurz ľudového tanca,

vzhľadom k nepriaznivému vývoju epidemiologickej situácie, ktorá sa vyvíja v súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného koronavírusom COVID-19 termín otvorenia nášho JESENNÉHO KURZU (7.10.2020 – 25.11.2020) SA RUŠÍ !

Nový kurz plánujeme otvoriť v polovici januára 2021. Ihneď ako to bude možné Vás budeme informovať o presnom termíne kurzu. 

Ďakujeme za pochopenie.

_____________________________________________________________

Usporiadateľ kurzu:

DOM ĽUDOVÉHO TANCA, Starozagorská 10, Košice – sídlisko KVP

IČO : 17172578
DIČ : 1024334696
tel.: + 421 905 252 003

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

     

Po skončení kurzu, v prípade záujmu absolventov, je možné pripraviť záverečné hudobno-tanečné stretnutie – bonusová hodina. 

Kurzu sa môžu zúčastniť jednotlivci (bez tanečného partnera), páry, viacčlenné skupiny aj celé kolektívy.

Často sa nás pýtate …
Otázka: “Nemám partnera / partnerku. Môžem sa aj tak prihlásiť?”
Odpovedáme: Ak partnera / partnerku máte je to fajn. Ak nie, aj tak je to v poriadku. Kurz je vedený tak, že sa partneri vzájomne striedajú. Nie je vzácnosťou, že tancuje muž s mužom alebo žena so ženou. Vychádza to z tradícií niektorých ľudových tancov a navyše, lektori kladú dôraz predovšetkým na výučbu tanečných  motívov (prvok, figúra, tanečná figúra, krok, tanečný krok a pod.), k čomu partner nie je bezpodmienečne potrebný. Párový tanec je prirodzenou súčasťou nášho kurzu, ale nie je jeho prioritou.

Otázka: Nie som si istý/á či patrím k začiatočníkom alebo pokročilým. Do akej skupiny sa mám prihlásiť?
Odpovedáme: Ak ste už niekedy v minulosti absolvovali akýkoľvek tanečný kurz, alebo ideálne priamo základy ľudového tanca môžete sa prihlásiť priamo medzi pokročilých tanečníkov – teda v našom ponímaní mierne pokročilých. Ak si netrúfate takto na prvýkrát rovno medzi mierne pokročilých, kľudne sa prihláste k začiatočníkom. Ak ste šikovní, a naši lektori si Vás určite všimnú, bez problémov Vás preradia k pokročilejším tanečníkom.

Stretávať sa budeme 8 týždňov:
1 x týždenne – každú stredu v čase od 19.00 hod do 20.35 hod si užijete dve 45-minútové hodiny s jednou 5-minútovou prestávkou na tanečných sálach Súkromnej ZUŠ Vlada Urbana (Dom ľudového tanca)

Čo vás čaká:
Každý tanec je pre ľudí a každému sa môže páčiť iný. Zo všetkých tancov a tanečných žánrov nám najbližšie sú naše ľudové tance. Tanečné kurzy s pedagógmi umeleckej školy Vlada Urbana vám priblížia množstvo jedinečných a originálnych tancov, ktoré zvládnete aj bez predchádzajúcej tanečnej prípravy.
Kurz je určený tak začiatočníkom ako aj pokročilým záujemcom. Lektori kurzu prispôsobia výučbu Vašim schopnostiam. Cieľom kurzu je zoznámiť záujemcov s jednoduchými tanečnými krokmi tak, aby vedeli zatancovať typické tance našich východoslovenských regiónov. V programe kurzu sú tance – krucena, čardáš, polka, karička, verbunk, hajduk, …

A to všetko:
– nenútenou formou učenia – rešpektujeme vašu individualitu, každý z vás má iné fyziologické predpoklady k tancu
– s pomocou lektora (predtanečníka)

Čo s tým:
Kroky a figúry, ktoré sa na kurze naučíte využijete na zábavách, svadbách, plesoch, tanečných domoch  a pod..

Potrebná výbava:
Páni –  nohavice s tričkom alebo košeľou.
Dámy – sukňa s tričkom alebo gymnastickým dresom.
obuv na prezutie (poltopánky, tanečné topánky, ľahká tanečná obuv – nie vysoké  opätky)
Oblečenie aj obutie voľte tak, aby ste sa cítili pohodlne.

Kurzovné je 40,00 €.

Platba: výhradne bezhotovostne formou internetbankingu alebo vložením prostriedkov na účet. Platba musí byť zrealizovaná tak, aby boli finančné prostriedky (cena za kurz) pripísané na účet najneskôr 1 deň pred začatím kurzu. Zaplatené kurzovné sa nevracia. Vo výnimočných prípadoch je možné požiadať o vrátenie alikvotnej časti uhradeného kurzovného.

Číslo účtu a ďalšie podrobnosti k platbe obdržíte e-mailom po registrácii pred zahájením kurzu.

Kontakt:
administrátor kurzu: volnerova@szuske.sk; + 421 905 252 003

Takže,
Ak vám nechýba úsmev, zdravé nohy, chuť hýbať sa,
Ak cítite potrebu zabaviť sa, uvoľniť, vyčistiť hlavu a príjemne unaviť telo,
Ak sa chcete spojiť s priestorom, vnímať ho celým telom, cítiť zvuky, vnímať pocity, tak vyskúšajte kurz ľudových tancov … prihláste sa … 

 

Povedali o kurze …

“Chodil som na kurz “Alenky” (predtanečníčka; pozn. admin). Je to úžasná tanečníčka, milý človek. Vie vytvoriť atmosféru pohodovú, aj tanečnú aj oddychovú u dospelých / nie tanečníkov / ktorí sa nepoznajú,  jednoducho profesionál. Že má rada tanec, to je vidieť. Má jednu  vlastnosť – dar, že to vie a chce aj odovzdať druhým. Po každej dvojhodinovke som sa cítil super / aj keď trochu unavený, spotený/ ale nepreženiem ak poviem nabitý pozitívnou energiou, čo som videl aj na tvárach ostatných. Takýchto ľudí je málo a právom im patrí veľké ďakujem.”
(Štefan Diňa)

“Pre mňa bol  kurz   veľkým obohatením môjho života a splnilo sa mi moje životné prianie.  Veľmi pekne ďakujem, bolo to nádherné a zábavné aj vďaka pánovi Urbanovi.  Keď  mi to moje pracovné zaťaženie dovolí,  prihlásim  sa  aj do ďalšieho kurzu.”
(Dalibor Kolesár) 

“Ja som s kurzom maximálne spokojný. V podstate naplnil to, čo som od neho očakával. Síce nie celkom  úplne,  lebo ešte stále neviem tancovať na úrovni akú by som chcel dosiahnuť, ale kto sa stane „majstrom sveta“  počas ôsmich stretnutí? Preto plánujem v tomto kurze pokračovať a postupne sa zlepšovať. Jednoducho, treba to dostať do nôh a to chvíľu trvá. Odbornosť učiteľa tanca a  predtanečníka,  vedenie kurzu, či spôsob podania – takto by to malo byť. Mimochodom, je to veľmi dobrá kondičná príprava.”
(Maroš Haluška)

“Bolo mi potešením zúčastniť sa kurzu ľudového tanca pre začiatočníkov pod vedením charizmatického Vlada Urbana a jeho milej asistentky Petry, ktorí sa s božskou trpezlivosťou prizerali celých 8 týždňov,  ako sa zúfalo snažíme napodobniť Čardáš, Polku, Krucenu, …  Kurz prekonal všetky moje očakávania a vrelo ho odporúčam nielen milovníkom folklóru, ale aj všetkým ľuďom, ktorí sa v dnešnej uponáhľanej dobe chcú nabiť pozitívnou energiou v príjemnom prostredí. Práca, ktorú robíte je obdivuhodná a určite si v budúcnosti rada tento kurz zopakujem”
(Kristína Katonová)

CD, DVD a ponuka krojárne súboru Železiar:
U nás si môžete zakúpiť do tanca aj na počúvanie CD nosiče folklórneho súboru Železiar pre dospelých aj pre deti.
Navštívte http://www.zeleziar.sk a vyberte si. Pre tých, ktorých čaká slávnostné „ÁNO“ máme pripravenú ponuku krojárne súboru Železiar – zapožičanie kroja podľa vlastného výberu na redový tanec a čepčenie nevesty. Celý kroj alebo krojové súčasti podľa výberu využijete na plesy, zábavy, karnevaly a pod.