Adventné triedne koncerty a humanitný koncert

TRIEDNE ADVENTNÉ KONCERTY

Dnes, 8. decembra 2023 začínajú v našej škole koncerty venované najkrajšiemu obdobiu roka – adventu a Vianociam. V spoločných triednych koncertoch uvedú žiaci hudobného odboru školy diela známych aj menej známych hudobných skladateľov a autorov populárnych piesní.

Triedne koncerty sa uskutočnia v KLUBE rodičov našej školy v dňoch 8.12.2023/16.00 h, (Vianočný príbeh),  12.12.2023/16.30 h (Vianočný koncert), 14.12.2023/16.30 h (Vianočný čas) a 20.12.2023/16.30 h  opäť, ale celkom iný (Vianočný čas) uzatvorí minisériu triednych adventných koncertov.

Srdečne pozývame všetkých rodičov zažiť atmosféru spojenia hudby, spevu a hovoreného slova v podaní našich žiakov. Vyberte si ten „svoj koncert“ a príďte, budeme sa tešiť.

VIANOČNÝ HUMANITNÝ KONCERT

Druhá decembrová nedeľa (10.12.2023)  je venovaná koncertu občianskeho zduženia Humanita pre život. Aj tentoraz, ako po iné roky sú jeho súčasťou aj žiaci našej školy – folklórny súbor ŽELEZIAR, detský folklórny súbor ŽELEZIARIK, súbor pohybových hier JAZIERKO a spevácky zbor VESNA. Hosťami programu budú sólisti Jaroslav Dvorský – sólista Opery Národného divadla Košice, Ján Babjak, Paulína Bodzionyová – Zlatý Slávik Slovenska 2023, folklórny súbor ZEMPLÍN a Trombitáši ŠTEFANÍKOVCI – folklórna skupina JAVORNÍK LÚKY.

Výťažok z koncertu poputuje zdravotne postihnutým a sociálne odkázaným deťom.

Majiteľom vstupeniek: Vianočný humanitný koncert, 10.12.2023 o 16.30 v Historickej radnici v Košiciach.