SPEV BEZ HRANÍC 2018 │ zaujali sme, aj získali ocenenie …

„Aktuálny ročník obľúbenej speváckej súťaže Spev bez hraníc už pozná svojich víťazov. Odborná porota mala čo robiť, aby spomedzi účastníkov vybrala tých najlepších. „Najmä kategória súťažiacich nad 16 rokov bola mimoriadne silne zastúpená. Vysoká účasť však bola aj medzi najmenšími talentami z materských škôl. Raritou aktuálneho ročníka bolo, že si Cenu poroty neodniesol súťažiaci z najvyššej vekovej kategórie, ako to býva zvykom, ale porotcovia sa rozhodli odmeniť duet z kategórie najmladších. Ten totiž nespadal do žiadnej oficiálnej kategórie, no zaujal,“ naznačila Tatiana Guľová z referátu kultúry MČ Košice – Staré Mesto.

Našu školu reprezentoval v súťažnej kategórii E – speváci nad 16 rokov Matej Kočík. Najsilnejšie zastúpená spevácka kategória nám a hlavne Matejovi priniesla 3. miesto. No a kategória  F – spevácke zbory a skupiny bola prvým verejným vystúpením speváckeho zboru VESNA, ktorý sa dal dohromady práve v tomto školskom roku. V konkurencii šiestich speváckych zborov si s Vianočným kánonom od Johanna Pachelbela vyspieval rovnako ako Matej 3. miesto.

Blahoželáme našim žiakom aj pedagógom, ktorí ich pripravovali: Liana Prítoková, DiS. art, Katarína Kišidayová, DiS.art a Mgr. Natália Murcková.

SPEVÁCKY ZBOR VESNA_2018 001